HDP belirleyici kilit güçtür

19 Temmuz 2022 Salı - 19:30

.

.

  • HDP Eşbaşkan Yardımcısı Özlem Gündüz, hem milletvekili seçimlerinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kilit parti konumlarının açık ve net olduğunu belirterek, şunların altını çizdi: 
  • "Bu gerçek baz alındığında hem yönetime ortak olacak güce erişmiş durumdayız hem de bizi hesap etmeyen hiçbir güç Türkiye’de yönetime gelemez. HDP, artık Türkiye siyasetinde belirleyici güçtür. 
  • HDP’yi savunarak sadece bir partiyi değil, bir halkı ve toplumu savunduğumuzun farkındayız. Milyonlarca insanı temsil ediyoruz ve belki de daha önemlisi milyonlarca umudun adresiyiz."

MASİS HESKİF / ANKARA

HDP Eşbaşkan Yardımcısı Özlem Gündüz, 5. Olağan Büyük Kongre'nin, “Kapatma davası hükümsüzdür” mesajını net olarak verdiğini belirterek, Türkiye halklarının demokratik ve barışçıl geleceği için umudu büyütmenin temel görevleri olduğunu vurguladı.

Merkezi Örgütlenme Komisyonu’ndan Sorumlu Eşbaşkan Yardımcısı Özlem Gündüz, Kongre'nin, kumpas davalarıyla yıldırmak isteyen iktidara verilen en büyük yanıt olduğunu; kapatma davası nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın Türkiye halkları içinde mayası tutmuş HDP fikriyatının her koşulda ayakta ve temel belirleyici güç olacağını gösterdiğini söyledi. Türkiye halklarının, “Kapatma davası hükümsüzdür” mesajı vererek, kendilerini teyit ettiğini kaydeden Gündüz, "Aynı zamanda Demokratik Cumhuriyeti inşa kongresi olarak görüyoruz. Türkiye’de yaşayan her kesimden arkadaşımız Parti Meclisi'ne (PM) dahil oldu. Demokratik Türkiye idealini PM’ye yansıtmaya çalıştık" dedi. 
HDP Eşbaşkan Yardımcısı Özlem Gündüz ile önemli mesajların verildiği kongreyi ve yeni dönem planlamalarını konuştuk.