Afiş eylemleri bu hafta da sürdü

Diaspora Haberleri —

22 Kasım 2020 Pazar - 15:39

  • Avrupa’da Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a özgürlük talebiyle gerçekleştirilen afişleme eylemleri bu hafta sonu da devam etti.

“Özgürlüğü Sağlama Zamanı” hamlesi kapsamında Avrupa’nın birçok kentinde Öcalan afişlemeleri yapıldı, pankartlar asıldı.

Almanya’nın Bremen kentinde Sevê Kadın Meclisi öncülüğünde kentin işlek köprüsü Domsaide'e 'Öcalan'a özgürlük' pankartı asılırken, Heilbronn kentinde ise aynı amaçla Kürt gençleri tarafından yüksek binalara pankartlar asıldı. Köln kentinde de Devrimci Gençler Hareketi (TCŞ) öncülüğünde yazılama eylemi gerçekleştirirken, Düsseldorf'un ise en işlek yerlerinden Königsallee'de de aynı taleple bir pankart asıldı. 

Celle ve Heilbornn

Tevgera Jinên Ciwan ên Têkoşer (TEKO-JIN) üyeleri, Kürt Halk Önderi’ne uygulanan tecride dikkat çekmek için Almanya’nın Celle kentinde pankart asma eylemi yaptı. “Em Dibêjin NA” kampanyası çerçevesinde düzenlenen eylemde, şehir merkezindeki birçok noktaya üzerinde, “İşkence Sistemine Hayır Diyoruz-Öcalan’a Özgürlük”, “Abdullah Öcalan’ın Özgürlük Zamanı Geldi” yazılı pankartlar ve Öcalan’ın posterleri asıldı.

Almanya’nın Heilbornn kentinde ise Kürt gençleri, kentin farklı yerlerine Öcalan’ın fotoğraflarını ve özgürlüğüne ilişkin pankart ve dövizler astı.

Toulouse’da da eylem vardı

Tevgera Ciwanên Şoreşger (TCŞ) aktivistleri Fransa’nın Toulouse kentinde bir eylem gerçekleştirdi.

Kürt gençleri, “Tecride, Faşizme, İşgale Son: Bi Hev Re Serhildan” hamlesi kapsamında, Capitole meydanında toplandı. Öcalan üzerindeki mutlak tecridi protesto eden eylemciler, “Liberté pour Öcalan”, “Bijî Serok Apo” ve “Gençlik Apo’nun Fedaisidir” sloganlarını attı. Kürt gençleri 1 Kasım'da başlatılan yeni bir hamle kapsamında, günlerdir Avrupa'nın her ülkesinde ve onlarca kentte eylemdeler.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.