Almanya'da vaka sayısı 1 milyonu geçti

Dünya Haberleri —

27 Kasım 2020 Cuma - 15:48

  • Almanya’da Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) son verilerine göre vaka sayısı 24 saatte 22 bin 806 artarak 1 milyon 6 bin 394'e vardı, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 426 kişiyle şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

 

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 61 milyonu geçerken, salgına bağlı olarak yaşanan ölümler bir buçuk milyona yaklaştı. Almanya’da ise Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) son verilerine göre vaka sayısı 24 saatte 22 bin 806 artarak 1 milyon 6 bin 394'e vardı, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 426 kişiyle şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

Vaka sayılarının düşüş gösterdiği yaz aylarından sonra salgının yeniden tırmanması, korona tedbirlerinin sertleşmesini beraberinde getirmişti. Fakat 2 Kasım'da alınan önlemlerin, beklenen sonucu vermediği belirtiliyor. Federal hükümet ve eyalet yönetimlerinin Çarşamba günü yaptığı toplantıda kısıtlama önlemlerinin Noel öncesine kadar uzatılması kararlaştırılmıştı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de farklı amaçlara hizmet eden yapıların Covid-19 aşı merkezlerine dönüştürülmesi planlanıyor. 3 ayda 1 milyona yakın kişinin aşılanması hedeflenirken, aşının hangi firmalardan karşılanacağı ise açıklanmadı.

Haftanın yedi günü 09.00-19.00 arası açık olacak merkezlerde 3 ay sürecek aşılama projesi ardından muayenehane ve eczanelerde de aşı yapılabilecek. Öncelik ise sağlık çalışanlarına ve 75 yaş üstü kişilere verilecek.

BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.