Almanya'da vaka sayısı 10 binin üzerinde

Dünya Haberleri —

22 Ekim 2020 Perşembe - 15:44

  • Pandeminin başlangıcından bugüne Almanya’da en yüksek vaka sayısı raporlandı. Son 24 saat içinde 11 bin 287 kişi koronavirüse yakalandı.

 

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) verdiği rakamlara göre son 24 saat içinde 11 bin 287 koronavirüs vakası tespit edildi. Bu rakam pandeminin başlangıcından günümüze en yüksek rakam. Böylelikle ülkede 22 Ekim tarihli verilere göre 392 bin 49 kişi virüse yakalandı, 9 bin 905 kişi hayatını kaybetti.

RKI'nin önceki gün yaptığı açıklamada, virüsün ivme kazandığını, bu ivmeyi düşürmek için herkesin alınan tedbirlere tam uyması gerektiğini belirtmişti.

Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde de vaka sayısı hızla artış gösteriyor. İspanya toplam vaka sayısı 1 milyonu aşan ilk Avrupa ülkesi olurken, İtalya’da günlük vaka sayısı 15 bini geçti.

İspanya’nın bazı bölgelerinde kısmi karantina uygulanırken, Fransa ve Belçika gibi ülkeler gece saatlerinde sokağa çıkma yasağı uyguluyor.

Dünkü verilere göre dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 41 milyonu geçti, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1 milyon 200 bine yaklaştı.

BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.