Almanya’da Delta yayılıyor

Dünya Haberleri —

9 Temmuz 2021 Cuma - 15:47

  • Almanya'da koronavirüsün Delta varyantı hızla yayılıyor. Yeni vakaların yüzde 59'unda Delta varyantı tespit edildi. İngiltere'de uzun süre sonra vaka sayısı 20 bin bandına çıktı, Hollanda'da ise artış nedeniyle eğlence mekanları kapatılacak

 

Almanya'da koronavirüsün mutasyon geçiren ve bulaşıcılık hızı daha yüksek olan Delta varyantı gittikçe yayılıyor. Robert Koch Enstitüsü raporuna göre 21-27 Haziran'da arasında görülen vakaların yüzde 59’unda Delta varyantı tespit edildi. Son verilere ülkede toplam vakası 3 milyon 800 bine yaklaştı, hayatını kaybenlerin sayısı ise 91 bini geçti.

Hollanda'da ise 26 Haziran'dan sonra koronavirüs tedbirlerinin büyük ölçüde kaldırılması ve maske zorunluluğuna son verilmesi ardından vaka sayısının yeniden yükselişe geçmesi nedeniyle hükümet, eğlence mekanlarını kapatmaı kararı aldı.

İngiltere'de yoğun aşılamalara rağmen vaka sayısında büyük artış görüldü. Son 24 saate 27 bin vakanın tespit eldiği ülkede toplam vaka sayısı 5 milyona yaklaştı, can kayıpları ise 128 binin üzerinde.

BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.