Basel, Yeşil Sol Parti için seferber

Yurt Dışı Haberleri —

.

.

  • Basel’de oluşturulan Yeşil Sol Parti Seçim Koordinasyonu seçime dair hazırlıklarını tamamladı. Şimdi 29 Nisan’da halkı sandığa taşımaya hazırlanıyor. 

ERDOĞAN ZAMUR/BASEL

Yeşil Sol Parti olarak seçime girecek olan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın yeni hedefi bu seçimde oylarını yüzde 50’nin üstüne çıkarmak. Basel’de oluşturulan Yeşil Sol Parti Seçim Koordinasyonu seçime dair hazırlıklarını tamamladı. Şimdi 29 Nisan’da halkı sandığa taşımaya hazırlanıyor. 

Yeşil Sol Parti Seçim Koordinasyonu’nun halkı sandığa taşımak için çalıştığını belirten Mehmet Karahan, “İsviçre, Almanya ve Fransa üçgeninde kalan Basel Seçim Koordinasyonu’nda Emek ve Özgürlük ittifakı birleşenlerinin olduğu 25 kişi yer alıyor. Sandık güvenliği için müşahitlerimiz hazır. Oy verme 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında olacak. Otobüs tuttuk, seçmenleri oy vermeye taşıyacağız. 4 bölgede otobüs kaldırarak, Zürih’e götüreceğiz. El bildirilerini dağıtıyoruz. Kitlemiz çok heyecanlı. Partimizi bir kez daha birinci yapacağız” dedi.

Sıkı çalışıyoruz
Seçim koordinasyon üyesi Seyit Maniş ise ağır bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek “Maraş merkezli depremde kendi ailemden de çok sayıda yakınımı kaybettim. Bizleri ölüme terk eden devletin gitmesi için çalışıyoruz” dedi.
Maniş, oy hakkı bulunan yüzlerce seçmene ulaştıklarını belirterek, “Kayıtları bulunmayan ve seçmen yaşına ulaşan, buraya yeni gelenlerin kayıt işlemlerine yardımcı olduk. Basel’de geçmiş dönem seçimlerinden kalma başarı ve  deneyimimiz var. Geçmiş dönem üstünde bir başarıya ulaşmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaşadığımız ağır sürecin farkında olarak mevcut olan sistemin yıkılabilmesi, halkımızın geleceği için tüm gücümüzü seferber ederek çalışmalarla sıkı sıkıya sarılıyoruz” dedi.