Eşi dostu da sandığa götürün

Yurt Dışı Haberleri —

.

.

  • Daha önceki seçimlerde Mainz Başkonsolosluğuna giderek oy kullanan Saarland ve çevresinde yaşayan Türkiyeli seçmenler bu sene Saarbrücken’de de kurulacak sandıklarda oy kullanacak. 

ERKAN GÜLBAHÇE/SAARLAND

29 Nisan- 1 Mayıs tarihlerinde kurulacak sandıklarda üç gün boyunca 09:00-18:00 saatleri arasında oy kullanabilecek.
Saarland ve çevresinde yaşayan Kurdistanlı, Türkiyeli devrimci ve demokratlarla ortaklaşa halk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya HDP eski milletvekili Nursel Aydoğan ve Osman Ergin konuşmacı olarak katıldı.
Nursel Aydoğan 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerin  gelecek yüzyılı belirleyeceğini belirterek, “Türkiye’de var olan AKP-MHP faşizminden en çok etkilenen devrimci, demokrat ve Kürtler. Uygulanan baskı ve sindirme politikalarını sonucu arkadaşlarımız ya cezaevinde yada sürgünde. Kürt halkı katliam ile yüz yüze bırakıldı” dedi. Aydoğan, Yeşil Sol Parti’nin stratejisinin meclise güçlü girmek olduğunu belirterek, “Demokrasinin önünü açmak için tek adam rejimini ve diktatörlüğe son vermek için oy kullanmalıyız” çağrısında bulundu.

Çevrenizi sandığa götürün
Osman Ergin ise Erdoğan’ın Kobanê’nin öcünü Kürtlerden almak istediğini belirterek, “Uyguladığı baskı ve zulüm ile Kürtleri ve Kürt hareketini nefessiz bırakmaya çalışıyor. Bundan dolayı oy sahibi olan her Kürt bireyi, devrimci ve demokrat Erdoğan’ın gitmesi için sadece oy kullanmakla yetinmeyip, çevresini, dost ve akrabalarını örgütleyerek sandığa götürmeli. Yeşil Sol Parti’ye oy vermeleri için ikna etmeli. Ülkedeki dost akrabaları telefonla arayarak sandığa gitmelerini sağlamalı” dedi.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.