Gerçek failler bulunsun

Yurt Dışı Haberleri —

28 Aralık 2022 Çarşamba - 18:30

Saarbrucken

Saarbrucken

  • Paris’te 2. Katliamın ardından Dünya’nın birçok yerinde kent meydanlarını protesto alanına çeviren Kurdistanlılar ve dostları, dünden itibaren Fransa konsolosluklarına yürüyor. Başta Almanya olmak üzere İspanya, ABD, İsviçre ve İskandinavya’da Fransa konsoloslukları önünde gösteri düzenleyen Kurdistanlılar, katilin terör suçundan yargılanmasını ve katliamı perde arkasından yönettini belirttikleri Türk devletine karşı tavır alınmasını istedi. 

İspanya’nın üç kentinde gösteri

İspanya’da Bask Bölgesi, Katalonya ve Valencia’da yapılan gösterilerde Paris’teki katliam kınanırken AB’nin Türk devletine göz yumması protesto edildi.  Bilbao’daki gösteri Elkartasuna Kurdistango Emakumeekin ve Women Defend Rojava tarafından, València’daki protesto Legerin Azadi- País Valencià adlı kadın grubu tarafından ve Barselona’da bir araya gelen Kurdistan’ın dostları Fransa konsolosluğu önünde açıklama yaptı. 

ABD’de San Francisco’da eylem

California Kurdish Community tarafından ABD’nin San Francisco kentinde Fransa Konsolosluğu önünde basın açıklaması yaptı. Kendisi de eyleme katılan Fransa'nın San Francisco Konsolosu Olivier Antoine Reynes, yapılan açıklamayı ve Kurdistanlıların taleplerini Fransa hükümeti ile paylaşacağının sözünü verdi.