Heval Lalo uğurlandı

Diaspora Haberleri —

11 Eylül 2020 Cuma - 18:30

  • Londra’da  Kürtlerin ve devrimci toplumların yakından tanıdığı ”Heval Lalo” olarak bilenen Mehmet Sürekçi son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz hafta ani ölümüyle Londra’da yaşayan Kürdistanlıları derinden üzen Mehmet Sürekçi (Heval Lalo) 35 yıl boyunca dostları ve yoldaşları ile buluştuğu dernek binasında düzenlenen tören ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Ailesinin ve sevenlerinin katıldığı törende Heval Lalo anısına konuşmalar yapıldı. Yakın dostu Yusuf Kaya, "Lalo'suz bir derneği düşünmek çok zor. Lalo, dostluklara ve yoldaşlıklara çok önem vermiştir, bizler de onun yolunda bu dostlukları yaşatmaya çalışacağız” diye konuştu.

Kürt Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Oğuz ise “Derneğimizin kuruluşunun ilk gününden bugüne hep yanımızda olan Lalomuzu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen Kürt halkının yanından bir an olsun ayrılmayan Lalomuzu yüreğimizde yaşatacağız" sözleri ile duygularını dile getirdi.

Kardeşi Kenan Sürekçi de “Her gün dernek binasına gelmez ve arkadaşlarını görmezse rahat edemiyordu. Hastanede geçirdiği tedavi süreçlerinde dahi kaçıp derneğe geliyordu. Acısı büyük, O’nu anılarımızda ve kalbimizde yaşatacağız" diye belirtti.

Heval Lalo, dün defnedilmek üzere Adana’nın Kadirli ilçesine gönderildi.

LONDRA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.