İsviçre’de gençler yaz kampında buluşuyor

Diaspora Haberleri —

31 Temmuz 2020 Cuma - 22:00

İsviçre’de yaşayan gençler, 2-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan gençlik kültür ve spor kampında bir araya geliyor.

Her yıl geleneksel olarak yaz ve kış aylarında düzenlenen gençlik kamplarının bir yenisi İsviçre’de 2-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Yaz tatili dönemini verimli ve sistemin yanıltıcı 'eğlence' anlayışının dışında, komünal bir şekilde geçirmek isteyen gençler yaz kampında buluşuyor.

Beş gün sürecek kampta eğitsel aktivitelerin yanı sıra kültürel ve sosyal etkinlikler de olacak. Atölyeler, paneller, film gösterimleri ve müzik dinletilerinin olacağı kampta gençler, bu süre içerisinde günlük yaşamın bireyde yarattığı kriz halini bir kenara bırakarak komünal yaşamla kendilerini daha iyi tanıyacak.

Kampa katılmak isteyen gençler, kendi bölgelerindeki Tevgera Ciwanên Şoreşger (TCŞ) ve Jinen Ciwanen Azad (JCA) örgütleri ve Demokratik Kürt Toplum Merkezleri ile iletişime geçebilir. Ayrıca, 0041 77 903 96 16 iletişim numarası da aranarak kamp hakkında detaylı bilgiler alınabilir.

HABER MERKEZİ

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.