Kayyumdan askeri üsse destek

Münir Karaloğlu

Münir Karaloğlu

  • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyumluğu ve Valilik görevinden alınarak merkeze çekilen Münir Karaloğlu, giderayak 11. Komando Tugay Komutanlığının Urfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan üssüne parke ve bordür taşı temin etme kararına imza attı.

Seçilmiş Belediye Meclis’inin yerine görevlendirilen atanmış memurlar, 16 Mayıs Pazartesi günü aldığı toplantıda, askeri üsse parke ve bordür taşı yardımında bulundu. Karaloğlu’nun başkanlığındaki atanmış “Meclis”, paramiliter güçlerin eğitim üssü olarak gündeme gelen Akçakale Geçici Barınma Merkezi'nin çevre düzenlemesi için 3 bin metrekare parke taşı ve 3 bin metrekare bordür taşı temin etmek kararı aldı. 

Kayyum Münir Karaloğlu daha önce de Kulp ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesi'nde bulunan 276 Ada 1 ve 2 Nolu parseller ile Yeni Mahallesi'nde bulunan 186 Ada 9 Nolu parseli "Askeri Alan" olarak belirlerken, 186 Ada 9 Nolu parseli süresiz olarak Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığına, 276 Ada 2 Nolu parsel Jandarma Genel Komutanlığına tahsis etti. MA/AMED

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.