Kiel’de kesintisiz eylem

Diaspora Haberleri —

30 Temmuz 2020 Perşembe - 14:19

  • Almanya’nın Kiel kentinde işgalci Türk devletinin Kürdistan’a yönelik saldırıları, Kürt  Halk Önderi Abdullah Öcalan’a ve siyasi tutsaklara uygulanan tecrit protesto edildi. Eylemde 'Cenga Heftanîn’ hamlesi de selamlandı.

Europaplatz’da düzenlenen protesto eylemine Kürdistanlılar ve dostları katıldı. Eylemde yapılan açıklamada Türk devletinin    Kürdistan topraklarına her geçen gün daha da vahşice  saldırıldığı belirtilerek, "Kürdistan topraklarını işgal ediliyor, doğasını yakıyor, hukuksuz uygulamalarla kendini var etme girişimlerinde bulunuyor. Türk devleti ve Erdoğan çeteleri her gün kan kaybediyorlar, kan kaybettikçe Kürdistan'a saldırıp  faşist MHP çeteleriyle Osmanlı hayallerini kurmaya çalışıyorlar. Herkesi AKP/MHP faşist bloguna karşı durmaya çağırıyoruz" denildi. 

Abdullah Öcalan, QSD ve YPG-YPJ  bayrakları ile Almanca Kürtçe dövizlerin açıldığı eylemde, 'Katil Erdoğan', 'Terörist Erdoğan', 'Bijî berxwedana Rojava', 'Bijî berxwedana Heftanîn', 'Bijî gerila’, 'Bijî Serok Apo' sloganları atıldı.

KİEL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.