Londra KHM yeni yönetimini belirledi

Diaspora Haberleri —

20 Temmuz 2020 Pazartesi - 17:05

  • Londra Kürt Halk Meclisi yeni yönetimini belirlerken, Eşbaşkanlığa ise Mehmet Kardu ile Sultan Kığı getirildi.

EREM KANSOY-LONDRA

Koronavirüs nedeniyle kitlesel kongre gerçekleştiremeyen Londra Kürt Halk Meclisi yaptığı geniş katılımlı toplantı ile yeni yönetimini belirledi. KCC binasında gerçekleşen toplantıya eski ve yeni yönetim üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan kongrede KCDK-E adına yapılan konuşmada Halk Meclisleri’nin önemine vurgu yapılırken, Kürdistan ve Ortadoğu halklarının faşizme, diktatörlüğe ve gericiliğe karış mücadeleyi her zamankinden daha fazla yükseltmesi gerektiği belirtildi.

Örgütlenme, Şehit Aileleri Komisyonu, Basın, Kültür ve Dış İlişkiler Komisyonları’nın raporlarının okunduğu ve tartışıldığı toplantıda görüş ve öneriler alındı.

Komisyonların genişletilmesi ve Halk Meclisi felsefesine uygun bir şekilde yapılandırılması gerektiğinin dile getirildiği toplantıda, yeni Eşbaşkanlar da belirlendi. Toplantı sonucunda Londra Kürt Halk Meclisi’nin Eşbaşkanlığı’na Sultan Kığı ve Mehmet Kardu getirildi. Her iki eşbaşkan da Kürt Özgürlük Mücadelesi’ne ve onun değerlerinde bağlılıklarını dile getirerek, yeni dönemde meclis çalışmalarını güçlendirme sözünü verdi.

Toplantı yapılan siyasal değerlendirmeler ve planlama ile sona erdi.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.