Öcalan afişleri her yerde

Diaspora Haberleri —

5 Kasım 2020 Perşembe - 15:59

  • TCŞ ve TEKO-JIN aktivisti gençler, Avrupa’nın birçok kentinde tecride karşı Öcalan afişlemeleri yaptı.

Fransa’nın Marsilya, Almanya’nın Freiburg, Bremen ve Duisburg kentlerinde Tevgera Ciwanên Şoreşger aktivisti gençler, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecride dikkat çekmek için afişleme eylemleri düzenledi.

Fransa'nın Marsilya kentinde  gençler, Öcalan'ın özgürlüğü talebiyle afişleme eylemine üçüncü gününde de devam etti.

Almanya’nın Freiburg kentinde ise pankart asma eylemi gerçekleştirildi. Gençler, “Bi Hev Re Serhildan” hamlesi kapsamında düzenledikleri eylemde şehir içindeki bir üst geçide ve tren istasyonu yakınındaki bir köprüye, üzerinde Öcalan’ın sözlerinden “Wenn du leben willst, lebe in Freiheit” (Yaşamak istiyorsan, özgürce yaşa) yazılı pankart astı.

Gençler, Önder Öcalan’ın fiziki özgürlüğü sağlanana kadar eylemselliklerine aralıksız devam edeceklerini bildirdi.

Almanya’nın Bremen kentinde de bir grup eylemci Öcalan’a yönelik uygulanan tecridi pankartlı bir eylemle protesto etti.  Şehir merkezindeki anayol üzerinde bulunan Domsheide köprüsüne “Tecridi kıralım, Öcalan’a Özgürlük” yazılı bir pankart asan eylemciler Abdullah Öcalan için özgürlük talebinde bulundu.

Almanya’nın Duisburg kentinde de gençler eylemdeydi. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için afişleme yapıldı ve Mülheim Bahnhof'una 50 metre uzunluğunda bir pankart asıldı. Birçok sokak ve otobüs durakları ile reklam panolarına Öcalan’ın özgürlüğüne ilişkin dövizler asıldı.

Kürt gençlerinin öncülüğündeki bu eylemin bir hafta süreceği belirtildi.

 

KCDK: Her yere afiş

KCDK-E E Bakanlık Divanı da yaptığı açıklamada, “Zamanı Geldi Reber Apo’ya Özgürlük” hamlesi çerçevesinde 1-10 Kasım tarihleri arasında Öcalan’ın mralı’da kaldıı gün sayısı kadar pankart asma ve afişleme eylemi için çağrı yaptı.

“Önder Apo’nun bugün insanlıa yol gösteren düüncelerini, sözlerini, iyi seçilmi görsellerle ve pankartlarımızla gösterelim” diyen KCDK-E, tüm Kürdistanlıları eyleme katılmaya çağırdı.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.