TCŞ Fransa’dan ilk konferans

Diaspora Haberleri —

23 Kasım 2020 Pazartesi - 16:10

  • Tevgera Ciwanên Şoreşger (TCŞ) Fransa örgütü, ilk konferansını gerçekleştirerek; işgale, tecride ve faşizme karşı direnişi büyüteceklerini açıkladı.

 

TCŞ Fransa, ilk konferansını “Ji Bo Azadîya Rêber APO, Bi Hev Re Serhildan” sloganıyla Fransa’nın başkenti Paris’in Villeneuve-Saint-Georges banliyösünde gerçekleşti.

Marsilya, Draguignan, Bordeaux, Toulouse ve Paris’e bağlı birçok banliyöden delegelerin katılım gösterdiği konferans salonuna Öcalan’ın ve özgürlük mücadelesinde şehit düşen savaşçıların posterleri ve TCŞ, PKK, KCK bayrakları asıldı.

Şehitler anısına yapılan saygı duruşu ardından konferans açılış konuşmasıyla başladı. Divan seçimi ile devam eden konferansta siyasal süreç değerlendirmeleri, kapitalizmin gençliğe yönelimi ve gençliğe bu saldırılara karşı düşen rol ve misyon üzerine tartışmalar yürütüldü.

Konferansta, KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu’nun, Avrupa’da yaşayan gençliğe dair değerlendirini içeren görüntülü mesajı izlendi.

Konferansta yürütülen tartışmalar ardından 21 kişilik meclis ve eş sözcülerin seçimi yapıldı.

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle sınırlı sayıda bir katılımla düzenlenen konferans, “Bijî Serok APO”, “Jin, Jiyan, Azadî” ve “Bi Hev Re Serhildan” sloganlarıyla sona ererken, konferans sonrası gençlik şöleni düzenlendi.

PARİS

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.