Türk cami derneğine yolsuzluk baskını

Dünya Haberleri —

2 Eylül 2021 Perşembe - 18:04

  • Almanya’nın başkenti Berlin’de polis, acil korona salgını yardımlarının usulsüz kullanılmasına ilişkin soruşturma kapsamında birçok adrese operasyon düzenledi. Berliner Zeitung gazetesinin haberine göre, Hacı Bayram Camisi de baskın düzenlenen adresler arasında yer alıyor.

 

Savcılık, olayla ilgili üç farklı yolsuzluk soruşturması açıldığını ve düzenlenen baskınlarda çok sayıda belgeye el konulduğunu duyurdu. Alman basınının polisten edindiği bilgiye göre; soruşturma, kısmen kendi adlarına veya dernekler aracılığıyla 47 bin euroluk usulsüz "koronavirüsü yardımı" talep eden ve alan üç şüpheli hakkında yürütülüyor.

Savcılığa göre, cami derneği koronavirüsü salgınından dolayı herhangi bir maddi kayıp yaşamamasına rağmen devlet yardımından yararlandı ve alınan para aynı gün içinde dernek hesabından şahısların hesaplarına aktarıldı. Yatırım bankasının iletişime geçmesine ve dolandırıcılık hakkında kamuoyuna bilgi vermesine rağmen söz konusu paranın önceki güne kadar geri ödenmediği de kaydedildi.  BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.