Avrupa’daki risk listesi genişliyor

Dünya Haberleri —

25 Ağustos 2020 Salı - 22:58

  • Almanya’nın Avrupa’daki risk listesi genişliyor. Yükselen koronavirüs vakaları nedeniyle Almanya, Paris ve Fransız Rivierası’ndaki bölgeleri de riskli bölgeler listesine aldı.

Riskli bölgeler listesini güncelleyen Robert Koch Enstitüsü (RKI), Fransa’da Covid-19 vakalarının arttığı Provence-Alpes-Cote d’Azur ve başkent Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgelerini riskli bölge olarak ilan etti. Bunun üzerine Almanya Dışişleri Bakanlığı söz konusu bölgeler için seyahat uyarısı çıkardı.

 Geçtiğimiz günlerde Almanya Dışişleri Bakanlığı Belçika’nın başkenti Brüksel ve Fransız Guyanası’na da seyahat uyarısı yayınladı. Almanya geçen hafta da 100 bin kişide 50'den fazla vaka sayısına ulaşan Belçika'nın Anvers kentine gideceklere seyahat uyarısında bulunmuştu.

İspanya da Almanya’nın riskli bölge ilan ettiği ülkelerden arasında. 21 Haziran’da İspanya geneli için seyahat uyarısını kaldıran Almanya vakalarda artış yaşanınca uyarısını güncelledi. Alman Robert Koch Enstitüsü (RKI), Kanarya Adaları hariç İspanya'yı 'Riskli bölgeler' listesine dahil etmişti. İspanya’nın en önemli turizm bölgelerinden Kanarya adalarının da listeye alınması bekleniyor.

Hırvatistan ve Romanya’daki bazı bölgeler ve Romanya'nın Valcea bölgesi de riskli bölgeler içerisinde.

Listede ayrıca ABD, Rusya, Mısır, İsrail ve Türkiye dahil 130 ülke riskli bölge kategorisinde bulunuyor.

Riskli bölgelerden dönenler, negatif Covid-19 testi ibraz edememeleri durumunda 14 günlük karantinaya alınıyor.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.