Aygül Doku’ya 50 bin lira para cezası

Kadın Haberleri —

22 Kasım 2020 Pazar - 14:30

  • Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku’ya, kardeşinin kaybolmasından sorumlu tuttuğu Zaynal Abarakov’un üvey babası Engin Yücel’in evini taşımasına engel olduğu gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. 21 yaşındaki Gülistan’ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma sürse de, 323 gündür kayıp olan genç kadından hiçbir iz yok.
Bu arada Gülistan’ın ablası Aygül Doku’ya, “mala zarar vermek” gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi. Para cezasına, Gülistan’ın kaybolmasına ilişkin sürdürülen soruşturmada baş şüpheli olan Zainal Abakarov’un üvey babası Engin Yücel’in Atatürk Mahallesi’ndeki evini taşımasına engel olması gerekçe gösterildi.
Duruma tepki gösteren abla Doku, Yücel’in evinde kriminal inceleme yapılmadığını ve bu yüzden evin taşınmasına engel olduğunu söyledi.
Abla Doku, hiçbir mala zarar vermediğini belirterek, şunları dile getirdi: “Bu durumda bir hakim veya savcı ne yapardı? O evde kriminal inceleme yapılmamış ve bu ev taşınıyor. Orada bir iz var mı, yok mu? Belki de o evde benim kardeşimden bir iz var. Polis de eşyaların taşınmasına izin vermedi. Oradaki polis de biliyordu kriminal incelemenin yapılmadığını. O gün polisler de evin taşınmasına izin vermedi. Engin Yücel, ‘Aygül Doku malıma 50 bin TL zarar vermiş’ diyor. Benim annemin ve babamın kefen parasına göz dikmişler. Kardeşimi bizden aldılar. Yetmedi, 50 bin lira para cezası kesiyorlar.”

DERSIM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.