Barzani, Efrîn’i görmüyor mu?

10 Mayıs 2022 Salı - 18:30

Mustafa Ölmez

Mustafa Ölmez

  • Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan eski pêşmergelerden Mustafa Ölmez, Türk devletinin işgal ettiği Efrîn’deki politikasını, Federe Kürdistan’da da uygulayacağı uyarısında bulundu. 

MA’ya konuşan Ölmez, KDP tarihinin ihanetlerle dolu olduğunu hatırlatarak, “Bunu bilmeyen tek Kürt yoktur ama KDP’nin içinde yurtsever ve ülkesine bağlı insanlar da var. Ben eski bir pêşmerge olarak onlara sesleniyorum; KDP’nin bu ihanetinin içerisinde yer almayın. Şerefinez ve onurunuza sahip çıkın. Bugün Zap, Metîna ve Avaşîn’de direnerek yaşamını yitiren canlar, KDP’liler göç edip buraya gelirken onları sahiplenen anne ve babaların çocukları. Onlara ‘Kürdistan hepimizindir, Kürdistan birdir’ diyen anne ve babaların çocuklarıdır. Bugün bakıyoruz, Barzani kendine şirket ve saraylar inşa ediyor. Dubai’de 300 bina satın almış. Pêşmergelerin çocuklarına bakın, hepsi aç. Dünyada bulunan her Kürt’e ihanet ediyorlar” şeklinde konuştu. 

Ölmez, Türkiye’nin Efrîn’e yönelik saldırılarını hatırlatarak, şunları söyledi: “AKP’nin nasıl zulmettiğini görüyoruz. Kürtleri, belediye eşbaşkanlarımızdan milletvekillerimize kadar cezaevine attılar. Belediyelerimizi gasp ettiler. Bugün Afrika’da bile bir Kürt başkaldırsa AKP gidip orada saldıracak. Efrîn’de ne yaptı? Katliam yaptı. Efrîn’in yüzde 90’nı Kürt’tü ama bugün yüzde 10 Kürt’ü bırakmadılar. Mal ve mülklerini talan ettiler. Topraklarını Türkmen ve Araplara verdiler. Federe Kürdistan da aynı kaderi yaşamakla karşı karşıya. İktidar Kürt düşmanlığı yapıyor ama Barzani gidip onunla dost oluyor. Türkiye ne diyorsa, onu yapıyor.” 

Kürtlerin sessiz kalmaması gerektiği çağrısı yapan Ölmez, şunları ekledi: “Bu ihanete karşı herkes ayağa kalkmalı. Barzani Ailesi hakkında ne biliyorsanız anlatın. Kürdistan’ın düşmanlarıyla iş birliği yapmaya utansın. Dünyada zengin aileler sıralamasında yer alıyor. O kadar parayı nerede buldu? Kürtlerin malını çaldı. Kürtler bu ihanet karşı birlik olursa mutlaka kazanacaktır.” 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.