El koyduğu yapıda Tayfun'u ağırlıyor

26 Eylül 2022 Pazartesi - 18:30

  • Cizre'nin eski kayyumu döneminde Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "manevi kızı" olarak bilinen AKP'li Hatice Atan'a tahsis edilen tarihi yapı, partililerin ağırlandığı misafirhane olarak kullanılıyor. 

Şırnak'ın Cizre Belediyesi'ne 17 Kasım 2016'da atanan kayyum, Kale Mahallesi'nde bulunan tarihi belediye taşınmazını AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "manevi kızı" olarak bilinen dönemin AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan'ın başkanlığını yaptığı Birca Belek Kültür Sanat ve Kalkındırma Derneği'ne tahsis etmişti. Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 2019'da belediyeyi kazanması sonrası Atan'dan tarihi yapıyı boşaltması istendi. Atan, belediye tarafından gönderilen tebligatı dikkate almayarak, taşınmazı boşalmadı. Atan, boşaltmadığı tarihi taşınmazı şu an partilileri ağırladığı misafirhane olarak kullanıyor. 

Halkın girişine yasak olan tarihi yapı, sadece Atan'ın talebi üzerine açılıyor. Atan, dernek çalışmalarının yanı sıra dışarıdan gelen AKP'li milletvekillerini, partili kadınları ve AKP'ye yakınlığıyla bilinen dernek başkanlarını ağırlıyor. AKP'li Orhan Miroğlu (JİTEM'deki adıyla Tayfun, Musa Anter cinayetinde yer aldı), Şırnak Beytüşşebap Kato Rafting ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Serdar Gökçe, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sami Sümer, Atan’ın ağırladığı ve fotoğraflarının paylaşıldığı isimler arasında yer aldı. 

Atan, AKP'lileri ağırlamanın yanı sıra başkanı olduğu tüm dernek ve parti görevleri çalışmalarını da burada yürütüyor. Atan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Koordinasyon Yürütme Kurulu çalışmalarını, Yeşeren Gençlik Derneği, Geleceğe Işık Saçan Kadınlar Derneği ile Aile Destek Merkezi (ADEM) Genel Koordinatörlüğü çalışmalarını da burada sürdürüyor.  ŞIRNAK

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.