Gerilla dört yerde vurdu

4 Aralık 2022 Pazar - 19:00

❏

  • Türk ordusu, Direniş Alanları’nı 2 kez kimyasal silahlar, 12 kez savaş uçakları, 24 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, tank ve ağır silahlarla bombaladı. Buna rağmen gerilla eylemleri devam etti.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, devam eden savaşla ilgili şu bilgiler verildi: 

* Zap'ın Sîda Direniş Alanı’ndaki Türk askerleri, 3 Aralık 10.30, 11.00 ve 15.00 saatlerinde Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde ağır silahlarla 3 kez vurularak darbelendi.

* Metîna'nın Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki Türk askerleri, Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde 3 Aralık saat 14.00’te ferdi silahlarla vurularak darbelendı. 

* Girê Amediyê Direniş Alanı’na 3 Aralık gece saatlerinde indirme yapmak isteyen Skorsky helikopterlerine müdahale edildi. Helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kaldı. 

* Türk ordusu, 3 Aralık 17:.00 ve 18.00 saatleri arasında Çemço Direniş Alanı’nın Şehîd Botan savaş mevzilerini 2 kez kimyasal silahlarla; 2 ve 3 Aralık’ta Metîna’nın Golka ve Gundê Şêlazê alanları ile Çemço Direniş Alanı'nı 12 kez savaş uçaklarıyla; 3 Aralık’ta Girê Amediyê, Kurêjahro, Çemço ve Saca Direniş Alanı'nın saldırı helikopterleriyle 24 kez; 3 Aralık’ta Çemço, Sîda, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanı'nı onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombaladı. BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.