Kadınlar polise ifade vermedi

Ankara Emniyet Müdürlüğü

Ankara Emniyet Müdürlüğü

  • TJA’yı hedef alan siyasi soykırım operasyonunda gözaltına alınan kadınlar, Ankara Emniyeti’nin işkence uygulamalarına karşı ifade vermedi.

14 kentteki ev baskınlarda gözaltına alınan 18 kadının, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri sona erdi. 2011-2020 yılları arasında kadın çalışmalarının suçlama konusu yapıldığı soruşturmaya, delil olarak kadınların katıldığı toplantılarda ortak baz istasyonu sinyalleri konulması dikkat çekti. HTS kayıtlarına dayandırılan soruşturmada, özellikle Amed, İstanbul, İzmir ve Ankara ile Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve TJA toplantılarındaki baz istasyonu sinyalleri eklendi. Kadınlar, kadın çalışmaları nedeniyle “Örgüt yöneticiliği” ve “Örgüt adına faaliyette bulunmak” iddiasıyla suçlanıyor.

Yine açık ve gizli tanık beyanlarına yer verilen soruşturmada, 17’si tutuklu 108 siyasetçinin yargılandığı Kobanê Davası’nda yer alan “Ulaş” ile Merdan Rüştü Ovalıoğlu'nun beyanlarına yer verildi.

Kadınların ifade işlemleri, önceki akşam başladı. Kadınlar, Ankara Emniyeti’nin işkence uygulamalarına karşı ifade vermedi. ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.