Kadir Şeker’e 12 yıl 6 ay hapis cezası

Kadın Haberleri —

14 Ekim 2020 Çarşamba - 15:53

  • Kadına şiddet uygulayan Özgür Duran’ı engellemek isterken öldürdüğü için yargılanan Kadir Şeker’e 12 buçuk yıl hapis cezası verildi.

Konya’da Özgür Duran isimli erkek, 5 Şubat’ta birlikte olduğu kadını parkta darp ederken, Kadir Şeker tarafından engellenmek istenmişti. Bu esnada çıkan arbedede kendini korumak isterken Duran’ın ölümüne sebep olan ancak ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanan Şeker’in yargılandığı davada savcı mütalaasını geçtiğimiz duruşmada açıklamıştı.
Savcı, sanığın “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti. Mütalaada, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanması istenmişti.
Bugünkü duruşmada Şeker hakkındaki kararını açıklayan Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, “kasten öldürme” suçundan önce müebbet hapis ardından ‘tahrik’ indirimi ile 15 yıl hapis cezası verdi. Şeker’e ‘iyi hal’ indirimi de yapılarak cezası 12 yıl 6 aya düşürüldü.
Kadir Şeker’in avukatlığını yapan Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, duruşma sonrası yaptığı açıklamada karara itiraz için İstinaf Mahkemesi’ne başvuracaklarını söyledi.

KONYA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.