Onlarca savaş elemanı öldürüldü

12 Eylül 2021 Pazar - 18:22

  • HRE, 7-10 Eylül tarihleri arasındaki eylemlerin sonucunda 15 Türk savaş elemanını öldürdü. Bab Askeri Meclisi, 46’sını savaş dışı bırakırken Minbic Askeri Meclisi, sızma girişimlerini akamete uğrattı.

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), 7-19 Eylül tarihleri arasında işgalci Türk ordusu ve bağlı çetelerine dönük gerçekleştirdikleri eylemlerin bilançosunu açıkladı:

*  HRE savaşçıları, 7 Eylül’de Şera’da işgalci Türk ordusuna ait bir üsse baskın yaptı; 5 Türk savaş elemanı öldürüldü, 2’si yaralandı. 1 motor ve 1 doçka imha edildi. Ayrıca 2 AK-47, 1 BKC, 1 termal, 1 telefon, 1 telsiz ve kimliklere el konuldu.

*  Marê ilçesine bağlı Til Malîd köyünde 9 Eylül’de gerçekleştirilen eylemde 3 Türk savaş elemanı öldürüldü, 1’i yaralandı.

* Ezaz’a bağlı Kil Cibrin köyünde 11 Eylül’de gerçekleştirilen özel bir eylemde ise 3 Türk savaş elemanı öldürüldü, 1’i yaralandı.

 

Minbic Askeri Meclisi engelledi

Minbic Askeri Meclisi Güçleri Basın Merkezi, işgalci Türk savaş elemanlarının sabah saatlerinde Minbic Askeri Meclisi güçlerinin Um Edesa köyündeki noktalarına sızma girişiminde bulunduklarını açıkladı. Açıklamada, Minbic Askeri Meclisi güçlerinin karşılık vermesi sonucu yoğun bir çatışmanın başladığı belirtildi. Açıklamaya göre; çatışmayla eş zamanlı olarak işgalci Türk devletinin El Yaşli’deki üssünden Minbic Askeri Meclisi güçlerinin Um Edesa ve El Dendeniye köylerindeki noktaları bombalandı.

 

Bab Askeri Meclisi’nin misillemesi

Bab Askeri Meclisi, işgalci Türk devletinin vahşi saldırılarına başarılı bir operasyonla karşılık verdi. Bab’a bağlı Yaşlî köyündeki Türk karakoluna 7 Eylül’de operasyon yapıldı. Eylem etkili bir patlamayla başladı. Bu eylemin sonucunda karakolun büyük bir bölümü, zırhlı araç imha edildi. Bununla birlikte mevzi, karakolun savunmasını yapan ağır silahlar vuruldu. Toplamda Türk ordusunun 22 elemanı öldürüldü, 24’ü yaralandı. 3 panzer, 2 Kirpi, birçok mevzi ve nokta, ağır silahlar, araç ve askeri mühimmatlar da imha edilip yakıldı.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.