Palalı ülkücü savcı yapıldı

  • Öğrencilik döneminde öğrencilere saldıran MHP'li ırkçılardan Süleyman Doğruöz, Ceyhan Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Türk Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan'ın katılımıyla 26. Dönem Adli Yargı ve 16. Dönem İdari Yargı Kura Töreni, 20 Mayıs'ta Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bin 44 hâkim ve savcı adayı atandı. Atamaya ilişkin karar, dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Atama kararındaki bir isim DW'den Alican Uludağa'ın dikkatini çekti. Adalet Bakanlığının yaptığı sınavı kazanarak Hakim Adayı olan Süleyman Doğruöz, kura töreni sonucunda Adana Ceyhan Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Uludağ'ın haberine göre; Doğruöz'ün adı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyken Cebeci Kampüsü'ndeki olaylara karışmıştı. Sendika.Org'ta o dönem yer alan haberde, Doğruöz'ün 1-2 Haziran 2017 tarihlerinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde ülkücülerin sol görüşlü öğrencilere saldırdığı olaylara karıştığı anlatıldı. Bu olaylar sırasında farklı fakültelerden gelen ülkücü öğrencilerin, bıçak ve palalarla diğer öğrencilere saldırdığı görüntülere yansımıştı. 

Doğruöz, 2018-2019 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı görevi de yaptı.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.