Paris’te ‘diktatör yargılansın’ eylemi

Kadın Haberleri —

30 Aralık 2020 Çarşamba - 11:00

  • Paris'te bir araya gelen Kürt kadınlar, Fransa'da üç kadını katleden ve Kürdistan'da kadın kırımı uygulayan diktatör Erdoğan'ın yargılanmasını istedi.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi’nin (TJK-E) "Diktatörün Yargılanması için 100 Neden" kampanyası  kapsamında “diktatör yargılansın, adalet sağlansın" şiarıyla Paris Trecadero Meydanı’nda eylem gerçekleştirildi.
Kürt kadınlar Paris Tour Eiffel yakınındaki Trecadero Meydanı’nda dün saat 15.00’te bir araya geldi. Fransa Kürt Kadın Hareketi (TJK-F) tarafından organize edilen eylemde, kadın kırımına dikkat çekmek için ayakkabılar meydana bırakılırken, Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in flamalarının yanı sıra “Sakine, Fidan ve Leyla için adalet” pankartı taşındı.
 "Diktatörün Yargılanması İçin 100 Neden ve 100 Bin İmza" kampanyası kapsamında  imza toplanırken, TJK-F adına yapılan açıklamada, başta Paris’te katledilen üç Kürt kadın olmak üzere Erdoğan rejiminin katlettiği kadınlar hatırlatılarak, adaletin sağlanması için katillerin ve emri verenlerin yargılanması çağrısı yapıldı. 6 Ocak günü Kürdistan Enformasyon Bürosu önünde çelenk bırakma eylemi ve 9 Ocak günü üç Kürt kadın için yapılacak adalet yürüyüşüne çağrı yapılırken, Fransa yargısına bir kez daha ‘katilleri yargılayın’ denildi.

PARİS

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.