Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak

Dünya Haberleri —

16 Ekim 2020 Cuma - 16:41

  • 1 Ekim'den itibaren Türk mallarını boykot etme kararı alan Suudi Arabistan’dan yeni bir açıklama geldi. Ülkenin Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan, "Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak" dedi.

 

1 Ekim’den itibaren Türk mallarını boykot eden Suudi Arabistan yeni bir açıklama ile boykot kararınını sürdüreceklerinin mesajını verdi. Ülkenin Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan, twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak şunları belirtti. "Kesin ve net bir şekilde söylüyorum: Yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır. Biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak. Hatta krallıkta çalışan Türk şirketleriyle bile çalışmama çağrısı yapıyorum. Bu da liderliğimize ve ülkemize karşı devam eden Türk düşmanlığı ve hakaretine karşı vereceğimiz en küçük yanıt.”

Ülkenin Prenslerinden Bin Musa'ad Al Saud da twitter hesabından Türk boykotuna katılma çağrısı yapmıştı.

Türk piyasası zorda

Suudi Arabistan ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri ve bazı körfez ülkelerinin aldığı boykot kararı nedeniyle Türk piyasasının oldukça zorlandığı belirtiliyor. Öte yandan Suudi istihbaratının Türkiye’deki vatandaşlarını arayarak mülklerini satışa çıkarmalarını istedikleri kaydedildi.

Suudi Arabistan, Türk ürünlerine katma değer vergisini yüzde 5’ten 15’e çıkarmış, Türkiye'den gönderilen tekstil, kimya ve gıda ürünlerini ülkeye sokmamış, Türk müteahhitlere de boykot uygulamıştı.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.