Üçüncü kilit isim de öldürüldü

Dünya Haberleri —

1 Aralık 2020 Salı - 15:42

  • İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin Tahran yakınlarında bir suikast ile öldürülmesi ardından, bir saldırı haberi de Derazor’dan geldi. İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Müslüm Şehdan’ın bir hava saldırısı ile öldürüldüğü bildirildi.

 

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Müslüm Şehdan’ın Derazor’un doğusundaki Suveyiyye köyü yakınlarında bir hava saldırısı sonucu öldürüldüğü bildirildi. İran Devrim Muhafızları'nın yurt dışı operasyonlardan sorumlu birimi Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani Ocak ayında Bağdat’ta ABD güçleri tarafından, dört gün önce ise İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Tahran yakınlarında İsrail tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen bir suikast sonucu öldürüldü.

Fahrizade’nin öldürülmesi ardından Tahran yönetimi “zamanı gelince sorumlulardan hesap sorulacağını” açıklamış ve İsrail’i suikastten sorumlu tutmuştu. Avrupa Birliği (AB) ise Fahrizade’nin öldürülmesini kınamış, bunun üzerine İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, bu kınama için “ikiyüzlülük” ifadesini kullanmıştı.

ŞAM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.