1’i rütbeli 7 asker öldürüldü

22 Temmuz 2020 Çarşamba - 15:50

  • Çarçella ve Çelê’de gerçekleştirilen gerilla eylemlerinde 1’i rütbeli olmak üzere toplam 7 Türk askeri öldürüldü. Çelê’deki eylemi KBDH güçleri gerçekleştirdi.

 

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. ”Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, işgalci TC ordusuna yönelik eylemler düzenlemiştir” diyen HPG eylemlere ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

* 20 Temmuz günü saat 07.15’te güçlerimiz Zagros bölgesine bağlı Çarçella alanındaki Bezeno köyü Tepesi’nde konumlanan işgalcileri suikast taktiği ile hedefledi. Bu eylemde 1 rütbeli asker cezalandırıldı.

* Hamle kapsamında Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) birlikleri Heftenîn’de devam eden işgal harekâtına karşı, 20 Temmuz günü saat 11.20’de Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Şehit Alişer Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik eylem düzenledi. Düşman birliğinin isabetli bir şekilde vurulduğu bu eylemde 6 asker cezalandırıldı, 1 asker de yaralandı.

* 20 Temmuz günü gece saatlerinde işgalci TC ordusu Amed’in Gorse alanını taarruz helikopterleri ile rastgele bir şekilde bombaladı. Bu bombardımanlar sonucunda alanda çıkan yangın devam etmekte.

* 19 Temmuz günü saat 14.30’da işgalci TC ordusu Siirt’in Herekol bölgesine bağlı Şehit Canxurt alanında bir operasyon başlattı. Akşam saatlerinden ertesi gün sabah saatlerine kadar alanı bombalayan işgalci TC ordusu, Skorsky helikopterler ile alana indirmeler yaptı. Operasyon süresi boyunca düşmana karşı kahramanca savaşan Şiyar Garzan arkadaşımız şehadete ulaştı. Bu operasyon, 20 Temmuz günü gece saatlerinde alandan geri çekildi. ANF/BEHDINAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.