Aksaray’da tutuklular tedavi edilmiyor

Aksaray Cezaevi

Aksaray Cezaevi

  • Aksaray T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ahmet Göksu ile Nusret Kaya, aileleriyle yaptıkları telefon görüşmelerinde karşılaştıkları hukuksuzlukları aktardı. Ahmet Göksu, boğaz iltihabı şikâyeti ile revire gittiğini, revirdeki doktorun hastaneye sevkinin yapılması gerektiğini ancak hastane sevkinin uzun süredir yapılmadığını aktardı.

Aksaray T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ahmet Göksu ile Nusret Kaya, aileleriyle yaptıkları telefon görüşmelerinde karşılaştıkları hukuksuzlukları aktardı. Ahmet Göksu, boğaz iltihabı şikâyeti ile revire gittiğini, revirdeki doktorun hastaneye sevkinin yapılması gerektiğini ancak hastane sevkinin uzun süredir yapılmadığını aktardı. Göksu, revir doktorunun yazdığı ilaçların da kendisine 20 gün sonra verildiğini söyledi. Göksu’nun ailesi, ayrıca cezaevi yönetimin keyfi uygulamalar ve psikolojik baskılarını arttırdığını ve birçok tutukluya hücre cezası verildiğini belirtti.

Hastaneye gitmek için 2 yıl bekletildi

Aynı cezaevinde tutuklu bulunan Nüsret Kaya da benzer sorunları aktardı. Kaya’nın ailesi, Kaya’nın hastaneye gitmek için iki yıla yakın beklediğini ve daha yeni hastaneye götürüldüğünü belirti. Aile ayrıca, Kaya’nın ailesinin yaşadığı Îdir’a sevki için birçok defa talepte bulunduğunu ancak hiçbir şekilde sonuç almadığını kaydetti. AKSARAY

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.