Amed’de çocuk hakları akademisi

Kadın Haberleri —

15 Ekim 2020 Perşembe - 19:13

  • Amed’de Rengarenk Umutlar Derneği’nin düzenlediği Çocuk Hakları Akademisi’nin ilk dönemi başlıyor. Atölyeler, 1 Kasım 2020 – 28 Mart 2021 tarihleri arasında belirli aralıklarla 15 gün sürecek ve toplamda 10 farklı atölye içeriği planlanacak.

Protect Defenders’ın desteğiyle hayata geçirilen atölyelerle ilgili olarak Rengarenk Umutlar Derneği Akademisi Koordinatörü Bianet’e konuşan Alper Yalçın, çocuk hakları alanında büyük bir boşluk olduğunu belirterek, ”Akademinin bizim için birlikte öğrenme alanı olması kadar, bizi bir araya getiren, umudumuzu diri tutmamızı sağlayan bir zemin olmasını da diliyoruz. Aynı zamanda sürdürülebilir olması için çabalayacağız. Katılımcıların ve uzmanların aynı zamanda akademinin birer parçası olmasını, ardından birlikte çalışmalar yapmayı da hedefliyoruz” dedi.


İlk yıl ulusal ve yerel uzmanlarla birlikte hazırlanacak atölye içeriklerinin ardından, akademinin diğer dönemlerde ulusal uzmanlar olmaksızın, akademiden mezun olan katılımcılardan bir sonraki dönem eğitim vermek isteyenlerle birlikte atölye içerikleri hazırlamaları bekleniyor. Amed’de çocuk
hakları akademisi.        AMED

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.