Bahçeli’yi eleştirince böyle yapıldı

15 Ocak 2021 Cuma - 17:00

  • Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ silahlı ve sopalı 5 kişinin saldırısına uğradı.

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde saldırı düzenlendi. Özdağ’a yönelik saldırıyı partinin bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci Twitter hesabında duyurdu. Temurci, şu paylaşımda bulundu: "Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir."

Silahlı ve sopalı 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradığı öğrenilen Özdağ, başından ve yüzünden yaralandı. Ankara Memorial Hastanesi'ne kaldırılan Özdağ'ın tedavisi sırasında çekilen fotoğraflar, partililer tarafından paylaşıldı. Saldırıya ilişkin Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan tarafından açıklama yapıldı. Özcan, saldırıyı "Gelecek Partisi Gn. Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Sn. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12:15 sularında 'sopalı ve silahlı' bir saldırıya uğramıştır. Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alınmıştır. Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz. Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük. Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır" sözleriyle kınadı. 

Saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı kimi paylaşımlarla MHP Genel Devlet Bahçeli'ye yönelik kimi sorular yöneltmiş ve eleştirilerde bulunmuştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yine sosyal medya üzerinden yanıt verdiği Özdağ'a yönelik "dönek, hain, oportünist, revizyonist, bukalemun" ifadelerini kullanmıştı. Özdağ'a yönelik saldırı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri ve Yalçın'ın verdiği yanıtın arkasından geldi.  ANKARA

 

KRT programcısına saldırı

Maskeli kişilerin saldırısına uğrayan KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu, saldırı sonrasında kendisine “Söylediklerine dikkat edeceksin” denildiğini aktardı.

KRT’de program yapan eski Ülkü Ocakları Başkanı Av. Afşin Hatipoğlu önceki gece evinin önünde maskeli kişilerin saldırısına uğradı. Hatipoğlu, saldırıyı Twitter hesabından “Bugün saat: 18.30’da evime girerken, maskeli 3 kişinin saldırısına uğradım. Şükürler olsun, sağlık durumum iyi, evimde dinleniyorum. Gerekli şikayetleri yaptım, hukuki süreci takip ediyorum. Türkiye’de yaşadığımı hatırlatan saldırganların kimler olduğunu ise merak ediyorum” diye duyurdu.

KRT Genel Müdürü Adnan Bulut, “Zamanlama manidar. Geçmiş olsun kardeşim” dedi.

Afşin Hatipoğlu, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, saldırı sonrasında kendisine “Söylediklerine dikkat edeceksin” denildiğini aktardı.

 

Gazeteci Uğuroğlu dövüldü

AKP’yi eleştiren Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu da saldırıya uğradı.

Uğuroğlu’nun aracına bindiği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradığı belirtildi. Saldırının ardından saldırganlar kaçtı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen Uğuroğlu’nun, Emniyet’te ifade verdiği belirtildi. Uğuroğlu, “Bir haber dikkatimi çekti ki içim acıdı, yüreğim yandı, zihnim allak bullak oldu. Marketler kilosu 200 liraya yükselen bebek mamaları çalınmasın diye kilitli, alarmlı kutulara kotmuşlar. Bir anne düşünün bebeğine mama alacak parası yok. Ve anlaşılan o ki mamalar marketlerden çalınıyor. Marketler de bebek mamaları çalınmasın diye alarmlı kutulara koyuyorlar. Yüz kızartıcı bir durum bu… Hem AKP iktidarı için hem de ekonomiyi yöneten kadrolar için bundan daha büyük yüz kızartıcı bir örnek olamaz. Bebek mamasına alarm takılıyorsa ki takılıyor, kocaman bir yuh olsun” ifadelerini kullanmıştı. 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.