Cenga Heftanin selamlandı

21 Temmuz 2020 Salı - 16:31

  • Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi’ni selamlayan HPG/YJA Star gerillaları Çarçella, Çelê ve Besta alanlarında bir dizi eylem gerçekleştirdi; 1 yüzbaşı ve 11 asker öldürüldü, 1 araç ile 1 mevzi de imha edildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerinin Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi’ni selamlamak amacıyla işgalci TC ordusuna yönelik etkili eylemler düzenlediğini açıkladı.

HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

* 18 Temmuz günü saat 08.40’da güçlerimiz, Zagros bölgesinde bulunan Çarçella alanından Hakkari’nin Şemzînan (Şemdinli) ilçesi istikametinde ilerleyen işgalci TC ordusuna ait bir araç Gemanê karakolu yakınlarında güçlerimizce sabotaj taktiği ile hedefledi. Tam isabetle vurulan düşman aracı tümden imha edilirken; 1’i yüzbaşı ve 1’i kontra olmak üzere toplam 7 düşman askeri cezalandırılındı, 1 asker de yaralandı. Eylem ardından alanda operasyon başlatan işgalci güçler, ölü ve yaralı askerleri ve araç enkazını alandan uzaklaştırdı.

* 19 Temmuz günü saat 17.30’da güçlerimiz, Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Şehit Reber Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir eylem düzenledi. Düşman mevzii ve barınaklarının etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemde 1 mevzi imha edilirken 2 asker cezalandırıldı ve 2 asker de yaralandı.

* Şehit Medya Mawa ve Şehit Rızgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında güçlerimiz 19 Temmuz günü saat 17.40’ta Şırnak’ın Besta bölgesine bağlı Şehriban alanındaki Eyşedinkê mıntıkasında konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir dizi suikast eylemi düzenledi ve 2 asker cezalandırıldı. Bu eylem Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi’ni selamlamak amacıyla gerçekleştirildi.

 

Medya Savunma Alanları’na hava saldırı

Öte yandan Türk ordusuna ait savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırıları devam ediyor. Açıklamada saldırılara ilişkin şu ayrıntılar paylaşıldı:

* 18 Temmuz günü saat 22.50’de savaş uçakları Gare bölgesine bağlı Gire köyü çevresini bombaladı.

* 19 Temmuz günü savaş uçakları saat 00.15’te Avaşin bölgesine bağlı Mervanıs alanını, saat 01.30’da Zap bölgesine bağlı Kunişka alanını bombaladı.

* 20 Temmuz’da savaş uçakları saat 00.30’da yine Avaşin bölgesine bağlı Geliyê Basya alanını, saat 18.00’da ise Zap bölgesine bağlı Kurojaro alanını bombaladı.  ANF/BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.