Cîloya Biçûk’ta iki koldan eylem

7 Aralık 2021 Salı - 16:55

❏

  • Gerillalar,  Zap’ın Cîloya Biçûk silsilesindeki Türk güçlerini iki koldan vurdu; 2 asker öldürüldü. 

 

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılam yazılı açıklamada, gerilla eylemleri ve Türk saldırılarıyla ilgli şu bilgiler verildi: 

* Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde 5 Aralık günü saat 14.20’de Zap’a bağlı Cîloya Biçûk silsilesinde bulunan işgalciler, iki koldan hedef alındı. Birinci eylem kolu, içinde işgalcilerin bulunduğu mevziyi; ikinci eylem kolu ise şgalcilere ait kamelyayı vurdu. Bu başaralı eylem sonucunda en az 2 Türk askeri öldürüldü, 1 mevzi ve 1 kameriye imha edildi. 

* Türk ordusu, 3 ve 5 Aralık günleri Metîna’nın Girê Hakkarî alanını savaş uçakları ve sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüslerle bombaladı.

* Zap bölgesine bağlı Girê Cûdî, Girê FM, Gûndê Fileha, Sîda, Çemço ve Rênçbiraxa alanları, 3 ve 7 Aralık tarihleri arasında savaş uçakları ve sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüslerle bombalandı.

* Garê bölgesinde bulunan Kanîsarkê, Gûzê ve Çemankê’ye bağlı Çemrobotkî köyleri ile Kafya alanı, 3 ve 5 Aralık günleri  savaş uçaklarıyla bombalandı.

* Türk ordusu, 5 Aralık günü akşam saatlerinde Dînartê nahiyesine bağlı Şiyê köyünü de uçaklarıyla bombaladı.   BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.