Darbe alınca çekildiler

3 Eylül 2021 Cuma - 17:01

.

.

  • Zap’ta saldırı helikopteri, Avaşîn’de ise ilerlemek isteyen askerler tarbe alınca çekilmek zorunda kaldı.

 

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılanyazılı açıklamada, eylem ve Türk saldırılarıyla ilgili şu bilgiler verildi:

*  Gerillalar, Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde 31 Ağustos günü saat 05.00’te Colemêrg’e bağlı Şemzînan-Gever yolu üzerinde bulunan yol kontrol noktasını vurdu; ölü ve yaralı asker sayısı tespit edilemedi.

*  Zap’ın Tîpa T alanını, 2 Eylül günü saat 00.30’da  bombalamak isteyen saldırı helikopterine, YJA Star gerillaları tarafından müdahale edildi. Darbe alan saldırı helikopteri alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

*  Zap’ın Cîloya Biçûk silsilesinde bulunan işgalciler ise 2 Eylül günü saat 19.00’da ağır silahlarla vuruldu.

* Türk ordusu, 2 Eylül günü 01.30- 02.30 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı’nı patlayıcılar ve ağır silahlarla bombaladı. Bombardımanların ardından ilerlemek isteyen işgalciler, gerillalar tarafından yakın mesafeden vurulunca geri çekilmek zorunda kaldı.

*  Werxelê Direniş Alanı, ertesi sabah zehirli gazlarla bombalandı.

*  Zap’ın Çemço, Sîda alanları ile Rençbiraxa köyü, 2 Eylül günü 11.30-19.10 saatleri arasında sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüslerle bombalanmıştır. Bombardıman sonucu alanda çıkan yangınlar dün de devam etti.

* Amediyê ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Dêşîşê, Êdînê, Kêste, Serarû ve Hirorê köylerinin çevresi ile Koordîne ve Kela Qûmriyê alanları, 2 Eylül akşamı saldırı helikopterleriyle bombalandı.

* Garê’nin Kafya, Şêranê ve Rêdinê köyleri, 3 Eylül sabahı savaş uçaklarıyla bombalandı. Bombardıman sonucu alanda çıkan yangınlar dün de devam etti.  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.