Deriyê Qaçê’de sabotaj

31 Temmuz 2020 Cuma - 15:29

  • Kato Jirka alanının Deriyê Qaçê mıntıkasındaki bir Türk birliği sabotaj taktiğiyle vuruldu; 4 asker öldürüldü.

 

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, eylem ve operasyonlarla ilgili şu bilgiler verildi:

* Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kato Jirka alanında bulunan Deriyê Qaçê mıntıkasında bir süredir hareket halinde olan bir Türk birliği, gerillalar tarafından denetim altına alındı. Denetimi sürdüren gerillalar, Şehit Medya Mawa ve Rizgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında 29 Temmuz günü saat 16.30’da sabotaj taktiğiyle hedef aldı; 4 asker öldürüldü, 1’i ise yaralandı.

* Türk ordusu, 13 Haziran günü Şırnak’ın Gabar bölgesinde bulunan Çırav alanında bir operasyon başlattı. Savaş uçakları, saat 15.00 ve 21.30’da alanı bombaladı. Ardından taarruz helikopterlerinin desteğinde Skorsky helikopterlerle alana indirmeler yaptı. 14 Haziran gününe kadar devam eden operasyon süresince yaşanan çatışma ve bombardımanlarda Delil, Şervan ve Ruhan şehadete ulaştı.

* Türk savaş uçakları, 30 Temmuz günü Medya Savunma Alanları’ndan Avaşin bölgesine bağlı Tabura Ereba mıntıkasını obüs ve havan toplarıyla bombaladı; ormanlık alanda yangın çıktı. 

BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.