Devlet, vatandaşı Gökhan’ı kaçırdı

22 Ocak 2021 Cuma - 17:10

  • İstanbul İkitelli’den çalıştığı Başakşehir’deki şantiyeye gitmek üzere 20 Ocak günü 12.20 sıralarında 79 FY hattına binen Gökhan Güneş, otobüsten indiğinde etrafını saran 4-5 kişi tarafından kaçırıldı.

 

Güneş’in kaçırılma anları ise kaçırıldığı cadde üzerinde bulunan kamera kayıtlarında görülüyor. Şehit Abdülselam Özatak İlköğretim Okulu durağında inen Güneş, otobüsten inmeden önce yolun karşısında duran Nissan marka araçtan 3 kişi inerek otobüs durağına doğru geçiyor. Güneş’in durakta bekleyen başka bir araçtan inenlerle birlikte Güneş’in etrafını saran kişiler zorla araca bindirmeye çalıştığı belirtildi. Güneş’in zorla araca bindirildiği sırada çevredeki yurttaşların ise olayı izlediği görülüyor.

Güneş’in ailesi, Güneş’in polisler tarafından daha önce de kaçırılma girişiminde bulunulduğunu belirterek, avukatları aracığıyla İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Aileye başvuru yanıtı ise ”Gökhan Güneş burada değil” oldu.

Güneş’in ailesi ve yakınları, Beyoğlu’nda bulunan İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’ne başvuru yaptıktan sonra basın toplantısı düzenledi. Güneş’in babası İbrahim Güneş, “Üç gündür çocuğumu arıyorum. Gökhan Güneş nerede?” diye sordu. Annesi Nazife Güneş ise gözyaşları içinde, yetkililerin oğlunun nerede olduğunu söylemediklerini belirterek, “Çocuğuma ne yaptılarsa getirsinler. Yavrumu istiyorum. Onu sağ istiyorum” dedi.

Avukatları Sezgin Uçar da Gökhan ve ailesinin uzun zamandır polis baskısı altında olduğunun hatırlattı.

HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu ise iktidarın kendi yasalarına dahi uymadığını; kaçırılma olaylarının mafya/çete yöntemleri olduğunu vurguladı. n İSTANBUL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.