Gergerlioğlu: Bu hikaye burada bitmez

2 Nisan 2021 Cuma - 19:56

  • Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu tutuklanmak üzere gözaltına alındı. Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça gözaltına alınan Gergerlioğlu, "Bu hikaye burada bitmez, bu zulüm böyle devam etmez. Direnmek yaşamaktır" dedi.  

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kesinleşmiş yargı cezası nedeniyle teslim olması yönündeki 10 günlük süre doldu. Teslim olmayacağını söyleyen ve evinde bekleyen Gergerlioğlu’nun evine polis gitti. 

Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, twetter hesabından “Babamı tutuklamaya geldiler” şeklinde paylaşımda bulundu. 

Aynı rezalet tekrarlandı... Salih Gergerlioğlu, paylaşımında babasının ayakkabılarını giymesine izin verilmediğini belirterek, “Aynı rezalet tekrarlandı. Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar” ifadelerini paylaştı. Gözaltına alınan Gergerlioğlu, Ankara Adliyesi'ne götürüldü. Gergerlioğlu tutuklama kararının yüzüne okunması ardından cezaevine götürülmesi bekleniyor. 

Bu hikaye burada bitmez Gergerlioğlu, kapıda kendisini tutuklamak için gelen polisler beklerken katıldığı bir canlı yayında, “Bu zulüm bir gün mutlaka biter. Şuan bilsinler ki bu ülkenin barış umutlarını yok etmeye çalışıyorlar. Biz doğru şeyler söylediğimiz ve halkımızın vekili olduğumuz için cezalandırılıyoruz. Ben bu halkın onurunu ayaklar altına aldırmadım aldırmama da ama mücadele edeceğiz ve bir gün mutlaka geri döneceğiz. Dönmesem de ben cezaevinde olsam da bu halkın vekiliyim. Bu hikaye burada bitmez, bu zulüm böyle devam etmez. Mecliste söylediğim sözü tekrarlayayım: Direnmek, yaşamaktır” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.