Gerilla 7 askeri cezalandırdı

23 Temmuz 2020 Perşembe - 14:43

  • HPG/YJA Star gerillalarının Xakurkê’de gerçekleştirdikleri sabotaj eylemlerinde 4 asker, Gever’deki çatışmada ise 3 asker cezalandırıldı.

 

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre “Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi’’ kapsamında, 22 Temmuz günü Xakurkê bölgesine bağlı Lelikan ve Kevortê tepeleri arasında operasyon başlatan işgalcilere yönelik bir dizi sabotaj eylemi düzenledi. Eylemde 4 asker cezalandırıldı, 3 asker de yaralandı.

Gever’de 3 asker

19 Temmuz günü Hakkari’nin Gever (Yüksekova) ilçesine bağlı Mergêzerê alanında bulunan Gezrê mıntıkasında Türk ordusu operasyon başlattı. Bölgeye indirme yapan işgalciler ile gerilla güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda 3 asker öldürüldü, çok sayıda asker ise yaralandı.

Köyler bombalandı

İşgalci TC ordusuna ait savaş uçakları 21 Temmuz günü Gare bölgesine bağlı Derik, Mam Egid ve Sêdarê köylerini bombaladı.

22 Temmuz da  savaş uçakları Kandil bölgesine bağlı Gundê Enzê, Gunê Sılê, Gundê Beriyan ile Şehidan ve Zergelê vadilerini bombaladı. Aynı gün Xakurkê’ye bağlı Goşine alanını bombaladığı bildirildi.  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.