Grevdeki tutsaklar darp edildi

14 Ocak 2021 Perşembe - 17:28

  • Türkoğlu Cezaevi’nde açlık grevinde olan tutsaklar gardiyanlarca darp edildi. Baran Gül, ”Bir arkadaşımızın el ve ayaklarında bulunan platinler kırıldı” dedi. 

 

Maraş Türkoğlu 1 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Baran Gül, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, yaşadıkları hak ihlallerini paylaştı. Gül, tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan tutsakların koğuşunun gardiyanlarca basıldığını ve arkadaşlarının darp edildiklerini aktardı. Gül, kendisiyle birlikte 4 tutsağın açlık grevinde olduğunu belirterek, ”C-5 koğuşuna gelen gardiyanlarca feci şekilde darp edildik. Benim kolum çıktı, diğer arkadaşlarımın vücudunda darp izi var. Bir arkadaşımızın el ve ayaklarında bulunan platinler kırıldı. Darp edilerek, tehdit edildik” dedi.

İHD Adana Şubesi’ne başvuran Gül’ün ağabeyi Mahsun Gül, kardeşinin avukatı aracılığıyla gardiyanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi. Ağabey Gül, şunları söyledi: ”Durumu konusunda net bilgimiz yok. Doktora götürülüp götürülmediği konusunda da bilgi sahibi değiliz. Ancak şunu biliyoruz ki can güvenlikleri yok.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.