İşçilerden direnişe devam

15 Ekim 2020 Perşembe - 19:57

  • Ermenek ve Soma’dan Ankara’ya yürümek isteyen maden işçilerinin TKİ ile görüşmesinden sonuç çıkmadı. İşçiler ”direnişe devam” kararı aldı.

 

Bağımsız Maden-İş Sendikası öncülüğünde Soma ve Ermenek’ten Ankara’ya yürüyüş başlatan maden işçilerinin direnişi, 5. gününde devam ediyor. Soma ve Ermenek’te maaş ve tazminatlarını alamayan maden işçileri ve sendika yöneticilerinin de aralarında olduğu bir heyet, önceki gün Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Hüseyin Erdoğan ile görüştü. Heyette yer alan Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin, sonuç alamadıklarını söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kendilerine randevu vermediğini belirten Çetin, “Meclis’te bulunan siyasi partilerin grup başkanlarından randevu talep ettik. AKP ve MHP bizimle görüşmedi, HDP, CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleriyle görüştük” diye konuştu. Çetin,Ermenek ve Soma işçi meclisleriyle toplantı yaptıklarını ve yürüyüşe devam kararı aldıklarını aktardı. 

Bu arada Soma direniş alanı, sabah saatlerinde jandarma ve polis tarafından abluka altına alındı. Devlet güçleri, işçilerin yürüyüşünü engelliyor. Haber hazırlanırken bekleyiş sürüyordu.  MANİSA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.