JİTEM ittifakına karşı halk ittifakı

DEM Parti - Mêrdîn

DEM Parti - Mêrdîn

  • DEM Parti Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, AKP, MHP, BBP, Hüda Par (Hizbulkontra) ve Ergenekon ile 1990’ların soykırım konsepti aktörlerinden Tansu Çiler ve Mehmet Ağar’ın ortaklığını, Ankara’nın karanlık dehlizlerinde oluşturulan ‘JİTEM ittifakı’ olarak nitelendirdi. Bakırhan, buna karşı halk ittifakı yaptıklarını söyledi.
  • Kürt düşmanı, Kürtlerin dilini geleceğini yaşamını inkar eden, Kürt halkının iradesine kayyum atayan, yerel seçim öncesi silah gösterisi yapan kirli ittifaka işaret eden DEM Parti Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, “Önümüzdeki seçim Kürt düşmanı ittifaka kaybettirme seçimi olacaktır” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, ziyaretlerini sürdürdüğü Mêrdîn'de, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları ve milletvekilleri ile birlikte Dêrîk ilçesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Bakırhan ve beraberindekiler ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde kente giriş yapan Bakırhan ve Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları, yol boyunca zafer işareti yaparak halkı selamladı. Yurttaşlar da evlerinin balkon ve pencerelerine, iş yerlerinin kapısına çıkarak konvoydakileri selamlandı. İlçe meydanında yapılan halk buluşmasına anneler geleneksel kıtanlarını giyip barışın simgesi zeytin dallarını salladı. Buluşmada ilk olarak Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları halkı selamladı. Adaylarının ardından Eşbaşkan Tuncer Bakırhan halka seslendi.