Kadınları değil katilleri durdurun

Kadın Haberleri —

21 Ocak 2021 Perşembe - 15:37

  • Adana Kadın Meclisi üyesi 2 kadına, erkeklerin katlettiği kadınların fotoğraflarını astıkları gerekçesiyle 24 bin TL para cezası kesildi. 

HABER MERKEZİ

Mezopotamya Ajansı’ndan Hamdullah Kesen’in haberine göre, Adana Kadın Meclisi üyesi 2 kadına, erkeklerin katlettiği kadınların fotoğraflarını 31 Aralık 2020’de bazı duraklara ve parka astıkları için para cezası kesildi. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından kesilen cezaya, “meydanlara veya parklara, cadde veya sokak kenarlarındaki kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara bez, kâğıt ve benzeri afiş ve ilân asmak” gerekçesi gösterildi. Emniyet, her bir kadına 12'şer bin 132'şer TL para cezası kesti. 

Cezaya itiraz süreci başlattıklarını duyuran Meclis, “Kamu kurumları kadınların fotoğraflarının asılmasından değil, öldürülmesinden rahatsız olsun. Kadın cinayetlerini durdurma mücadelesi kabahat değil onurdur. Afişteki 4 kadın 6284 ve İstanbul Sözleşmesi etkin bir şekilde uygulansaydı yaşayacaktı. 2020 yılında 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Kadınları değil, katilleri durdurun" diye kaydetti.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.