Kapıya ‘kaçak’ tebligatı astılar

13 Ocak 2022 Perşembe - 17:10

  • Kürt siyasetçi Salih Akdoğan’ın ikamet adresinin olduğu evin kapısına, birlikte yargılandığı kişilerin isim ve kimlik numaralarının da yer aldığı duruşmaya çağrı tebligatı asıldı.  

 

Kürt siyasetçi Salih Akdoğan’ın yargılandığı dava duruşması öncesi,Amed’de bulunan ve akrabalarının kaldığı ikamet adresinin kapısına çağrı tebligatı asıldı. Polisler tarafından asılan tebligatta, Akdoğan’ın yanı sıra birlikte yargılandığı çok sayıda kişinin isim ve kimlik numraları da yer aldı. Polislerin, tebligatın kapıdan sökülmemesi için bina görevlilerini uyardığı ve her gün kontrol etmelerini istedikleri öğrenildi.  

Söz konusu tebligatta, “Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması yapılan kişilerin (...)  mahkememizce yapılan adres araştırmasında sanıkların bir kısmının adresinin tespit edilemediği, bir kısmının adresinin yurt dışı olarak göründüğü, bir kısmının tespit edilen adresleri itibariyle çıkartılan davetiyelerin iade edildiği ve tebligat yapılamadığı, bir kısmı hakkında düzenlenen zorla getirilme kararlarının da yerine getirilemediği anlaşılmış olup 10/12/2021 tarihli ara karar ile ilanen tebliğ yapılmasına karar verilmiş olup; Bu ilandan itibaren 15 gün içinde duruşmanın yapıldığı Ankara Sincan Cezaevi Kampüsü’nde bulunan duruşma salonuna ya da Ankara Adliyesinde bulunan mahkememize gelmediğiniz takdirde CMK’nın 247. maddesi uyarınca KAÇAK olduğuna karar verileceği ve CMK’nın 248 maddesinde belirtilen tedbirler ile hakkınızda gıyabi tutuklama kararı verileceği hususu ilan olunur” ifadelerine yer verildi. AMED

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.