KDP korsan açıklama yapmış

27 Ekim 2020 Salı - 16:07

  • KDP’nin son yalanını tedavüle soktuğu ”Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi” imzalı açıklamanın korsan olduğu açığa çıktı.

 

AKP-MHP-Ergenekon iktidarının güdümünde olmayı kabullenen KDP’nin bir süredir PKK’yi hedef alan Türk devleti taklidi kara propagandası sürüyor. Türk işgalini meşrulaştıran, iş birliğini büyüten KDP’nin son yalanını tedavüle soktuğu ”Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi” imzalı açıklamanın da korsan olduğu açığa çıktı.

Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi imzasıyla önceki gün yapılan yazılı açıklamada, asayiş, polis, istihbarat ve anti terör biriminin düzenlediği ortak operasyonda, biri PKK tarafından planlanan iki saldırının, son anda önlendiği ileri sürüldü. Hedeflenecek olan kişi ve tarafların bilgilendirildiği ve gerekli önlemlerin alındığı belirtilen açıklamada, diplomat ve yabancı iş sahiplerinin güvenliğinin sağlandığı iddia edildi.

YNK’li üyeler ise Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi adı altında yapılan açıklamayı reddederek, söz konusu operasyonlara ilişkin bilgilerinin olmadığını belirtti. YNK’li üyelerin açıklaması şöyle: “Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi, Asayiş Meclisi Danışmanı, Bölge Asayişi Kurulu Başkanı, Bilim Kurulu Başkanı, Savunma Kurulu Başkanı ve Pêşmerge İstihbarat Başkanı olmak üzere 5 ana üyeden oluşmaktadır. Bunlardan 3’ü YNK’li, 2’si KDP’lidir. Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi içerisindeki 3 üyemizle görüşme sağladığımızda, YNK’lilerin bu tür bir operasyona ilişkin bilgilerinin olmadığı ortaya çıktı. 26 Ekim 2020’de Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi adına bir açıklama yapıldı. Bu nedenle Kürdistan Bölgesi Asayişi Meclisi içerisindeki YNK’li üyeler bu ve bu tür açıklamaları reddediyor. Ana üyelerinin bilgisi olmadan Meclis adına bu tür açıklamaların yapılmasına izin verilemez.”  HEWLÊR

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.