KDP protestosu yayılıyor

Diaspora Haberleri —

15 Aralık 2020 Salı - 15:15

  • Avrupa'nın birçok kentinde düzenlenen eylemlerle KDP'nin HPG gerillalarına yönelik saldırısı ile Türk devletinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a uyguladığı tecrit protesto edildi.

 

PARİS

Fransa'nın başkenti Paris’in Villiers Le Bel banliyösünde bir araya gelen Devrimci Gençlik Hareketi (TCŞ) aktivistleri, KDP’nin gerillalara saldırısını protesto etme amaçlı bir eylem düzenledi. Banliyöde yapılan yürüyüşte Abdullah Öcalan’ın posterleri ve PKK bayrakları taşındı. Yürüyüşte sık sık ‘Bimre Îxanet’, ‘Bijî Serok APO’ ve ‘Gençlik Apo’nun Fedaisidir’ sloganları atıldı. Villiers Le Bel garı önünde başlayan yürüyüş, bölgede bulunan Demokratik Kürt Toplum Merkezi önünde bir mitingle son buldu.

DRANCY

Paris’in Drancy banliyösünde bir araya gelen TCŞ VE TEKO-JİN aktivisti gençler, KDP’nin gerilla alanlarına yönelik işgal ve saldırılarına karşı bir eylem gerçekleştirdiler. Fransızca, “KDP’nin ihanetini durdurun” yazılı pankartın açıldığı eylemde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın posterleri ve PKK, KCK ile TCŞ bayrakları taşındı.

BORDEAUX

Bordeaux kentinde “Tecride, Faşizme, İşgale Son – Bi Hev Re Serhildan” şiarıyla düzenlenen eylem Bordeaux Belediyesi önünde başladı. “Stop à la trahison du KDP” (KDP’nin İhanetini Durdurun) pankartının açıldığı eylemde gençler, KDP ve Türk devletini protesto eden sloganlar attı.

MARSİLYA