Köln’de imza standı

Kadın Haberleri —

18 Şubat 2021 Perşembe - 16:30

  • Viyan Kadın Meclisi Eşsözcüsü Kezban Doğan, kampanya için uygun olan her ortamı değerlendirdiklerini belirterek, binlerce imza topladıklarını söyledi. 

 KÖLN

Almanya’nın Köln kentinde Avrupa Kürt Kadın Hareketi'nin (TJK-E) yürüttüğü “Diktatörü yargılamak için 100 neden, 100 bin imza” kampanyası çerçevesinde Bahnhofvorplatz'da bilgilendirme standı açıldı.

Köln Viyan Kadın Meclisi aktivistlerinin açtığı standa çevreden geçenler yoğun ilgi gösterdi. Stantta yüzlerce imza toplandı ve kampanya hakkında bilgilendirme yapıldı.

Köln Viyan Kadın Meclisi Eşsözcülerinden Kezban Doğan kampanyaya dair yaptıkları çalışmalarla ilgili şunları söyledi: “Salgından dolayı zorluklarla karşılaşmış olsak da birçok defa bilgilendirme standı açtık. Kampanya konusunda hem kendi kitlemizi hem de kamuoyunu bilgilendirdik. Aileleri ziyaret ettik. Uygun olan her ortamı kullanarak imza topladık. Binlerce imzaya ulaştık. Çok olumlu tepkiler aldık. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kadın kırımının uluslararası alanda soykırım olarak kabul edilmesi için herkesi kampanyayı güçlü sahiplenmeye çağırıyorum.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.