Köln’de Yüksekdağ buluşması

Kadın Haberleri —

15 Ekim 2020 Perşembe - 19:19

  • Figen Yüksekdağ’ın ”Yıkılacak Duvarlar” isimli şiir kitabı için Almanya’nın Köln kentinde bir okuma etkinliği yapıldı.

Çarşamba akşamı yapılan etkinliğe Yüksekdağ’ın milletvekili dostları Nursel Aydoğan, Saadet Becerikli, Sibel Yiğitalp ve Ziya Pir katıldı.
Araz Güler’in gitarı ve seslendirdiği eserlerle renk kattığı etkinlikte; Hasan Sağlam, Nezahat Gündoğan, Halil İçöz ve Kazım Gündoğan, Yüksekdağ’ın şiirlerini okudu.
Etkinlikte HDP eski Milletvekili Sibel Yiğitalp da bir konuşma yaptı.
Pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda izleyiciye izin verilirken, kitapları okuyucu için Yüksekdağ’ın milletvekili dostları imzaladı.
Etkinlikte bir konuşma yapan AveG-Kon Eşbaşkanı Serpil Aslan, Yüksekdağ ve arkadaşlarının Kürdistan ile Türkiye metropollerini birleştiren bir gücü açığa çıkardıklarını söyledi. Aslan, ”HDP eşbaşkanları, milletvekilleri, belediye başkanları ve üyelerinin tutuklanmasının nedeni yüzde 13’ü aşmaları ve halkın tercihi haline gelmeleridir” dedi.
HDP eski Milletvekili Sibel Yiğitalp ise ”4 Kasım’ın dördüncü yılındayız. Legal alanı tasfiye etmek, HDP’yi parçalamak, olabildiği kadar teslim almak istiyorlar. HDP’liler olarak geri adım atmıyoruz. Çünkü haklıyız ve kazacağız. Bize düşen mücadele eden arkadaşlarımızın sesini duyurmaktır” şeklinde konuştu.   Köln’de Yüksekdağ buluşması.        KÖLN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.