Kongra Star’ın kapısını çalın!

Kadın Haberleri —

23 Mayıs 2022 Pazartesi - 17:40

Majida Hesun

Majida Hesun

  • Kongra Star, Fırat Bölgesi’nde kadına yönelik şiddet, çocuk yaşta evlilik ve kadın katliamına dikkat çekmek amacıyla farkındalık kampanyası başlattı.

Kongra Star toplumsal duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla Fırat Bölgesi’nde kadın cinayetleri ve çocuk yaştaki evliliklere karşı bir kampanya başlattı. 

Başlatılan kampanyaya ilişkin Nûjinha’ya konuşan Kobanê Kongra Star Koordinasyon Üyesi Majida Hesun, Kuzey-Doğu Suriye'de kadınların hayatlarındaki olumlu gelişmelere kadınların şiddete uğradığını ve ciddi adaletsizlilerin yaşandığını belirtti.

Majida Hesun şöyle dedi: “Bu kampanya ile kadın özgürlüğünün yolunu tıkayan, şiddet çağrısı yapan ailelere ve bireylere karşı duracağız. Biz kadınlar örgütlenirsek ve güçlü bir iradeye sahip olursak, özgürlüğü elde edebiliriz.”  

Kadınların dayatılan baskı ve şiddete boyun eğmemesi, güçlerine güvenmesini isteyen Majida Hesun,  Kongra Star himayesinde düzenlenen etkinliklerde de yer almaya, şiddete maruz kalan kadınların Kongra Star’ın kapılarını çalmaya ve destek istemeye davet etti.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.