Migros işçileri dayanışıyor

13 Ocak 2021 Çarşamba - 18:36

  • Ücretsiz izine çıkarıldıkları için 9 gündür direnen Migros depo işçilerinin eyleminde konuşan DGD-SEN Genel Başkanı Murat Bostancı, “Arkadaşlarımız iş başı yapana kadar direnmeye devam edeceğiz” dedi.

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunan Migros deposunda çalışan işçiler salgına karşı alınmayan önlemler ve uzun çalışma koşulları nedeniyle Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD-SEN) üye oldu. Üye olan işçilerden 15’i geçtiğimiz ay ücretsiz izine çıkarıldı. Bu ay 45 işçinin daha ücretsiz izne gönderilmesiyle sayı 60’ı buldu. İşçilerin ne zaman iş başı yapacakları ise söylenmedi.

Bu duruma karşı Çayırova’da bulunan depo önünde direnişe geçen işçilerin 11.00 ile 17.00 saatleri arası gerçekleştirdikleri eylemi 9. gününde. Dün yapılan açıklamada, ilk olarak sözü ücretsiz izine çıkarılan Gülay Bekler, köle değil emekçi olduklarını hatırlatarak, “Haklarımızı alana kadar direnişteyiz” dedi.

Gülhan Albayrak ise 10 aydır sabah 08.00 ile akşam 22.30 saatleri arası çalıştıklarını ifade ederek, sendikanın ses çıkarana kadar depoda üç vardiya çalışma sistemine geçilmediğinin altını çizdi. Albayrak, içeride çalışan arkadaşlarının yanlarında olduğunu dile getirerek, “Arkadaşlarımız bizim yanımızda. Amirlerden korkmuyorlar” diye konuştu.

Son olarak söz alan DGD-SEN Genel Başkanı Murat Bostancı, Migros’un müdür ve yöneticilerinin de hırsızlık yaptığını dile getirerek, şunları altını çizdi: “İşçinin alın terini çalıyorlar. Bu alçak patronlardan bunun hesabını soracağız. İnançla direniyoruz. Arkadaşlarımız iş başı yapana kadar direnmeye devam edeceğiz.”   KOCAELİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.